تعداد بازدید از صفحه:

134

تولد:

ملیت:

بهرام بهرامیان

کارگردان

بهرام بهرامیان، کارگردان، نویسنده، دستیار کارگردان، مدیر صحنه و دستیار جلوه‌های ویژه در سینمای ایران بوده است که البته او را بیشتر به عنوان کارگردان می‌شناسند. بهرامیان، فارغ‌التحصیل فیلمنامه‌نویسی از دانشگاه سینما تئاتر است. او با ساخت فیلم "آل" در سال 1388، به چهره‌ای شناخته شده مبدل شد و پس از آن نیز با ساخت سه فیلم سینمایی دیگر به فعالیت‌های خود در این عرصه ادامه داد.

او فعالیت خود را در سال 1379 با دستیاری و مدیریت صحنه آغاز کرد و سپس وارد عرصه جلوه‌های ویژه شد. "غوغا" (1381)، "سفرسبز" (1380)، "همسایه ها" (1379)، "دنیای وارونه" (1376) و "غزال" (1374) از جمله آثاری بود که او به عنوان دستیار کارگردان و برنامه‌ریز در آن‌ها حضور داشت. "پاییز کوتاه و بلند" (1372)، "جای امن" (1372) و "تونل" (1371) هم آثاری بودند که او در آن‌ها دستیار جلوه‌های ویژه بود.

سریال تلویزیونی "ساعت شنی"، "سقوط یک فرشته"، "از یاد رفته"، "مشق عشق" و "جاده قدیم" از جمله سریال‌هایی است که او برای تلویزیون ساخته است. فیلم "پریناز" ساخته بهرامیان با بازی فاطمه معتمد آریا چند سال توقیف شد و با تاخیر به اکران درآمد و فیلم "آئینه شمعدان" از دیگر آثاری هستند که بهرام بهرامیان آنها را کارگردانی کرده است.

بهرام بهرامیان همچنین در فیلم "خائن کشی" به عنوان بازیگر نیز حضور داشته است.

فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش (1)

سریال ها (0)

کارگردانی (6)