تعداد بازدید از صفحه:

263

تولد:

1356

ملیت:

تینا پاکروان

بازیگر | کارگردان | مجری طرح | مدیر تولید

متولد: 1356

تینا پاکروان در سال ۱۳۵۶ در تهران متولد شده‌است و لیسانس کارگردانی سینما از دانشکده سینما-تئاتر دارد. فعالیت سینمایی را از کار در مجله سینمایی، گزارش فیلم در سال ۱۳۷۴ آغاز کرده و در ادامه با مجلاتی مانند «ابرار سینمایی» و «صدا، دوربین، حرکت» و هفته نامه «فکور» همکاری داشته‌است. در سن ۱۸ سالگی در فیلم "یاس‌های وحشی" به کارگردانی محسنی‌نسب به عنوان منشی صحنه فعالیت داشت.

وی در فیلم «سگ کشی» بهرام بیضایی دستیار کارگردان بوده و در ادامه در سریال «تعطیلات نوروزی»، برنامه‌ریز و جانشین تولید، در سریال «راز سکوت» هم برنامه‌ریز و جانشین تولید بوده‌است. پاکروان سپس برای ادامه تحصیل به خارج از کشور رفت و در دانشکده یوسی‌ال ای UCLA آمریکا در رشته سینما ادامه تحصیل داده‌است. در این میان دو فیلم کوتاه ساخت: «رؤیا» با بازی بهزاد فراهانی و مژگان ربانی و همچنین «اکتور اکتور» که در آمریکا ساخته‌است. یک فیلم مستند هم به نام «همراه با ایرانیان» برای شبکه جهانی جام جم ساخته که به زندگی ایرانی‌های مقیم لس آنجلس و سانفرانسیسکو می‌پرداخت.

تینا پاکروان پس از بازگشت به ایران توسط محمدرضا شریفی‌نیا در سریال «کلاه پهلوی» به عنوان مدیر برنامه‌ریزی و دستیار اول کارگردان با آقای دری همکاری کرده‌است. سپس در فیلم «سنتوری» به عنوان مدیر تولید با داریوش مهرجویی همکاری کرد. در فیلم «وقتی همه خوابیم» به کارگردانی بهرام بیضایی مدیر تولید و برنامه‌ریز بوده‌است.

سومین فیلم کوتاهش «گره» نام داشت و اولین کار بازیگریش هم سریال «سال‌های مشروطه» است که در آن به عنوان بازیگر، مدیر تولید، طراح دکور و مشاور فیلمنامه حضور داشته‌است.

از دیگر آثاری که تینا پاکروان به عنوان بازیگر در آنها حضور داشته میتوان به فیلمهای "بی وزنی"، "خانه کاغذی"، "سارا و آیدا"، "متروپل"، "مسافر بهشت" اشاره کرد.

تینا پاکروان همچنین کارگردانی فیلمهای "لس آنجلس تهران"، "نیمه شب اتفاق افتاد"، "خانوم"، "پل" و سریال "خاتون" را برعهده داشته است.

تینا پاکروان همچنین به عنوان مدیر تولید و مجری طرح در فیلم "جرم" نیز فعالیت داشته است.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (5)

بازیگری (سریال) (1)

کارگردان (5)

مجری طرح (2)

پل

1390

جرم

1389

مدیر تولید (1)

جرم

1389