تعداد بازدید از صفحه:

602

تولد:

1365

ملیت:

علی عامل هاشمی

متولد: 1365

علی هاشمی متولد 2 شهریور 1365 در سبزوار، بازیگر است. فارغ التحصیل فوق دیپلم نویسندگی از دانشگاه فردوس مشهد و لیسانس بازیگری از دانشگاه آزاد اراک می باشد. وی برادر کوچکتر هدایت هاشمی بازیگر سرشناس تلویزیون است.وی بازیگری را از سال 1380 وقتی 15 ساله بود با نمایشی بنام "داستان جنگل" به کارگردانی حمید پور آذری شروع کرد. سپس با تحصیلات هنری خود بصورت حرفه ای این رشته را ادامه داد.
مدت ها بازیگر تئاتر بود تا اینکه با نمایشی بنام "مرد برهنه و مرند فراک پوش" به تهیه کنندگی برادرش هدایت وارد عرصه کار کارگردانی نیز شد.علی هاشمی در خرداد ماه 1393 وقتی 28 ساله بود با خانوم پگاه ترکی ،طراح لباس که حالا بازیگر تئاتر هم شده ازدواج کرد. وی اولین بار در سال 1389 وقتی 24 ساله بود با فیلم سینمایی "لطفا مزاحم نشوید" به کارگردانی محسن عبدالوهاب جلوی دوربین رفت.

بعد از اولین تجربه سینمایی، در سال 1390 با سریال "چک برگشتی" به کارگردان سیروس مقدم وارد قاب تلویزیون شد سپس در سریال "شب عید" سال 97 بازی کرد. او در نوروز 99 هم با سریال "کامیون" در تلویزیون حضور داشت.

از دیگر آثاری که علی هاشمی در آنها حضور داشته میتوان به فیلمهای "انفرادی"، "هزارپا"، "به دنیا آمدن"، "جاده ایرانی"، "دنده معکوس" و سریالهای "تازه وارد"، "سیاوش"، "سرباز"، "محکومین"، "سالهای دور از خانه" و ... اشاره کرد.

علی عامل هاشمی همچنین سابقه حضور در نمایشهای "هوراشیو"، "عروس مردگان" را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (8)

بازیگری (سریال) (13)