تعداد بازدید از صفحه:

260

تولد:

1349

ملیت:

لادن طباطبایی

متولد: 1349

لادن طباطبایی متولد 9 اردیبهشت 1349 در تهران و فارغ التحصیل رشته بازیگری از دانشگاه هنرهای زیبا دانشگاه تهران میباشد. همسرش سعید تهرانی کارگردان ، تهیه کننده و بازیگر است. لادن طباطبایی با ورود به دانشکده هنرهای زیبا فعالیت هنری خود را آغاز کرد. او دوره سه ماهه کارگاه آزاد فیلمسازی را زیر نظر فریدون جیرانی و فرخ انصاری گذراند و فعالیت دانشجویی را در زمینه تئاتر عروسکی، کارگردانی عروسکی و عروسک گردانی دنبال کرد.

او همزمان در نمایش های مختلف دانشجویی شرکت کرد و پس از آن به صحنه تئاتر حرفه ای راه یافت. تئاتر «لیلی بی مجنون» را در مقام نویسنده و کارگردان و بازیگر به اجرا درآورد و جایزه برگزیده جشنواره تئاتر کوثر را از آن خود کرد. او همچنین بازیگر برگزیده از دوازدهمین جشنواره تئاتر شد. لازم به ذکر است طباطبائی در سال 1379 موفق به ساخت فیلمی کوتاه (24 دقیقه) با عنوان «تار و پود» شد.

لادن طباطبایی سابقه حضور در آثاری همچون فیلمهای "آدم آهنی"، "من همسرش هستم"، "نشان فرشته"، "همنشین"، "خاطره" و سریالهای "راز پنهان"، "فاکتور 8"، "روزهای زیبا"، "من نه منم"، "عروج" و ... را در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (23)

بازیگری (سریال) (11)