تعداد بازدید از صفحه:

391

تولد:

1356

ملیت:

پانته آ پناهیها

بازیگر | منشی صحنه

متولد: 1356

پانته آ پناهی ها متولد ۹ آذر ۱۳۵۶ در تهران، بازیگر است. فارغ التحصیل لیسانس رشته کارگردانی سینما از موسسه آموزش عالی سوره می باشد، بطور اتفاقی بدلیل صدای جذابش وارد تئاتر و سپس منشی گری صحنه شد.پانته آ پناهی ها در سال 1381 فعالیت سینمایی خود را به عنوان منشی صحنه آغاز کرد . در طی سال های 1381 تا 183 در پشت صحنه 4 تا 5 فیلم فعالیت داشت. وی در فیلم "کافه ترانزیت" به عنوان منشی صحنه حضور داشته است.

او بازی های کوتاهی در حد یک یا دو پلان در فیلم های «آن مرد را نکشید»، «مواجهه»، «بوی بهشت» و «به رنگ ارغوان» داشت . وی چند سالی در عرصه سینما فعالیتی نداشت اما بعد از 8 سال مجددا به سینما بازگشت . که موفق شد در سال 1392 با بازی در فیلم سینمایی«خانوم» دیپلم افتخار بهترین بازیگر در بخش نگاه نو از سی و دومین جشنواره فیلم فجر را دریافت کند .

وی همچنین در فیلم های "خروج"، "جمشیدیه"، "ناگهان درخت"، "درخونگاه"، "جشن دلتنگی"، و سریالهای "خاتون"، "کرگدن"، "بانوی عمارت"، "شهرزاد 2"، "مترجم" و ... نیز نقش آفرینی کرده است.

پانته آ پناهی ها سابقه حضور در فیلم کوتاه "هنوز نه" و نمایشهای "ملاقات"، "همان چهار دقیقه"، "تن شوری"، "نام برده"، "نامه های عاشقانه از خاورمیانه" و ... را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

از دیگر فعالیتهای پانته آ پناهی ها میتوان به حضور به عنوان منشی صحنه در فیلم "پانته آ پناهیها" اشاره کرد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (36)

بازیگری (سریال) (7)

منشی صحنه (1)