تعداد بازدید از صفحه:

288

تولد:

1365

ملیت:

حسام محمودی

بازیگر

متولد: 1365

حسام محمودی متولد 1 فروردین 1365 در تهران ، بازیگر سینما و تلویزیون است.فارغ التحصیل لیسانس حقوق قضایی و فوق لیسانس کارگردانی تئاتر از دانشگاه تربیت مدرس می باشد که از تئاتر شروع کرد و حالا در قاب تلویزیون می درخشد. وی قبل از دانشگاه ابتدا از طریق کلاس بازیگری مهین اسکویی و بعد کارگاه بازیگری امین تارخ اصول هنرپیشگی را یاد گرفته است.در نهایت فعالیت حرفه ای خود را با گروه لیو به سرپرستی حسن معجونی آغاز کرد و در این گروه در کنار یادگیری اصول بازی در نمایش های جدی ایفای نقش کند.در سال 1391 وقتی 26 ساله بود پس از قبولی در تست فیلم سینمای "خسته نباشید" به کارگردانی افشین هاشمی در نقش مرتضی جلوی دوربین رفت.

در سال 1393 با سریال "گاهی به پشت سر نگاه کن" وارد قاب تلویزیون شد و پس از سریال "زعفرانی" در سال 1396 با سریال "سایه بان" به شهرت رسید.حضور او در سریال "لحظه گرگ و میش" و سریال "باخانمان" در نقش مسعود بیشتر او را مشهور کرد.

وی همچنین در آثاری همچون فیلم های "آستیگمات"، "اگزما"، "سد معبر"، "سپید به رنگ مروارید"، "مرگ ماهی" و سریالهای "آنها"، "نوار زرد 2"، "کلبه ای در مه"، "سرگذشت"، "دلدار" و ... به عنوان بازیگر حضور داشته است.

حسام محمودی سابقه حضور در نمایشهای "پدر"، "نسل آخر" را نیز به عنوان بازیگر در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (17)

بازیگری (سریال) (15)