تعداد بازدید از صفحه:

298

تولد:

1349

ملیت:

نگار عابدی

بازیگر

متولد: 1349

نگار عابدی متولد 18 بهمن 1349 در اهواز بازیگر تئاتر ، سینما و تلویزیون است. وی فارغ التحصیل رشته تئاتر از دانشکده هنر و معماری در مقطع لیسانس و دانشجوی انصرافی رشته زبان انگلیسی می باشد. او زیر نظر مهتاب نصیرپور و رویا تیموریان دوره بازیگری گذراند سپس برای ادامه تحصیل رشته تئاتر را انتخاب کرد. سال ها در تئاتر درخشید تا اینکه با فیلم کوتاه جلوی دوربین رفت و سال 1381 در 32 سالگی با فیلم "جانان" اولین تجربه سینمایی اش را بدست آورد.

سال 1376 وقتی 27 ساله بود با مجموعه "پسری به نام قدرت" وارد قاب تلویزیون شد سپس سال 1380 در سریال "دوستانه" محمد رحمانیان بازی کرد. اما شهرت ایشان از سال 1392 با مجموعه "دودکش" به کارگردانی محمد حسین لطیفی در نقش افروز مشتاق شروع شد.

از دیگر آثاری که نگار عابدی در آنها حضور داشته است میتوان به فیلم های "ننگرهار"، "دارکوب"، "صدای منو می شنوید"، "نرگس مست"، "رقص پا" و سریالهای "در کنار پروانه ها"، "پلاک 13"،"بیگانه ای با من است"، ""، "منم دوستت دارم"، "صفر بیست و یک (021)" و ... اشاره کرد.

نگار عابدی سابقه حضور در فیلمهای کوتاه "مثل بچه آدم"، "طناب" و نمایشهای "سرحدات لیر"، "اکلیل"، "شایعات" را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (24)

بازیگری (سریال) (18)