تعداد بازدید از صفحه:

368

تولد:

1335

ملیت:

مسعود کرامتی

بازیگر | کارگردان

متولد: 1335

مسعود کرامتی متولد 9 مرداد 1335 در تهران ، بازیگر و کارگردان است. وی فارغ التحصیل لیسانس هنرهای نمایشی از دانشگاه تهران می باشد. بصورت جدی قبل از انقلاب در سال 1355 وقتی 20 ساله بود با اردشیر کشاورز (کارگردان) فعالیت خود را از روز صحنه با تکنیک تئاتر سایه و با اشعار مولوی آغاز کرد. وی سال 1356 وارد دانشگاه شد.

مسعود کرامتی در سال 1364 وقتی 29 ساله بود در فیلم «شهر موش ها» به کارگردانی مرضیه برومند بعنوان عروسک گردان نقش دم دراز حضور داشت. ایشان سپس در مجموعه گلناز صداپیشگی را تجربه کرد و سال 1367 دستیار رسول ملاقلی پور در فیلم «افق» شد. ایشان سال 1367 در فیلم «میهمان ناخوانده» کنار مریم سعادت بعنوان بازیگر جلوی دوربین رفت سپس سال 1371 موسسه سینمای کارنامک را تاسیس کرد.

آقای کرامتی سال 1368 در موسسه فیلمسازی خود کارگردانی را با فیلم «پاتال و آرزوهای کوچک» شروع کرد و تا سال 1394 بیش از 16 فیلم و سریال ساخت. استاد کرامتی در سال 1374 با فیلم "سفر به چزابه" به شهرت رسید. او در کارهای بیادماندنی دیگری همچون "باغ‌ های کندلوس" و "ضد گلوله" نیز ایفای نقش کرده است. مسعود کرامتی سال هال اول انقلاب با فرخنده شادمنش دختر پری امیر حمزه ازدواج کرد. فرخنده شادمنش در سال 1393 بعد از چند سال تحمل بیماری سرطان فوت کرد.

از دیگر آثاری که مسعود کرامتی در آن حضور داشته میتوان به فیلمهای "شب طلایی"، "چشم و گوش بسته"، "جان دار" ، "چهارراه استانبول"، "گذر موقت" و سریالهای "نوبت لیلی"، "میدان سرخ"، "خسوف"، "هیات مدیره"، "نجوا" و ... اشاره کرد.

مسعود کرامتی همچنین سابقه حضور در نمایشهای "پدر"، "سنترال پارک وست"، "خوش دلان"، "معرکه در معرکه" را در کارنامه هنری خود دارد.

مسعود کرامتی کارگردانی فیلمهای "گنجشکک اشی مشی"، "یک روز ابری بدون باران"، "فقط بیست"، "ترانه کوچک من"، "روز کارنامه" و سریالهای "یادداشت های یک زن خانه دار"، "روشنایی های شهر"، "داستان های نوروز"، "کمین"، "خانه ما" و ... را برعهده داشته است.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (30)

بازیگری (سریال) (12)

کارگردان (13)