تولد:

1354

ملیت:

محسن تنابنده

متولد: 1354

محسن تنابنده بازیگر، کارگردان و فیلمنامه نویس کشورمان 26 فروردین ماه سال 1354 در تهران متولد شده است. نمایش "بارعام" و بعد از آن "جریان عصبی" به نویسندگی و کارگردانی حسن وارسته در سال 74 اولین تجربه های بازیگر محسن تنابنده در دنیای نمایش بود که ادامه همکاری با حسن وارسته به سریال "پایتخت" هم رسید. محسن تنابنده بعد از تجربه های متعدد در دنیای نمایش به سراغ بازیگری در سینما رفت و فیلم سینمایی "دانه های ریز برف" به کارگردانی علیرضا امینی اولین تجربه بازیگری او در سینما بود.

سریال "زندگی به شرط خنده" اولین تجربه حضور محسن تنابنده در تلویزیون به عنوان نویسنده حضور پیدا کرد و بعد از آن نویسندگی سریال "پیامک از دیار باقی" به کارگردانی سیروس مقدم دومین تجربه حضور او در تلویزیون است. سریال "مامور بدرقه" به کارگردانی سعید سلطانی اولین تجربه بازیگری محسن تنابنده در تلویزیون است. محسن تنابنده با نقش نقی معمولی در سریال "پایتخت" شناخته تر شد و بیشتر دیده شد.

محسن تنابنده در آثار بیشماری حضور داشته که میتوان به حضور در فیلمهای "قهرمان"، "عنکبوت"، "سه کام حبس"، "شکستن همزمان بیست استخوان"، "فِراری" و سریالهای "علی البدل"، "ابله"، "سرزمین کهن"، "شاهگوش" و ... اشاره کرد.

محسن تنابنده همچنین کارگردانی فیلمهای "قسم"، "گینس" را نیز برعهده داشته است.

فیلموگرافی (20)

سریال ها (11)

کارگردانی (2)

قسم

1397

گینس

1393