تعداد بازدید از صفحه:

350

تولد:

1330

ملیت:

جلیل فرجاد

بازیگر

متولد: 1330

جلیل فرجاد متولد ۱۸ اسفند سال ۱۳۳۰ در مرند، یکی از شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی بوده و از جمله بازیگران پرسابقه سینما و تلویزیون به شمار می‌آید. او در ۶ سالگی به دلیل مهاجرت خواهر و برادرش به تهران نقل مکان کرده است. در زمان دانش‌آموزی به سینما علاقه‌مند شد و در رشته مرتبط تحصیل کرد. جلیل فرجاد پدر دو خواهر بازیگر سینمای ایران یعنی مارال فرجاد و مونا فرجاد است. جلیل فرجاد برای اولین بار در سال ۵۴ تئاتر را تجربه کرد و تصویر او برای اولین بار در سال ۶۱ و با فیلم "بازداشتگاه" بر روی پرده سینما رفت. شاید بتوان یکی از فیلم‌هایی را که تأثیر بسزایی در دیده شدن فرجاد گذاشت را فیلم "هویت" به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا دانست.

جلیل فرجاد در آثار بیشماری حضور داشته که میتوان به حضور در فیلمهای "کوچه صفا"، "انار"، "دانگل"، "افسون حلقه"، "گنجینه" و سریالهای "بی همگان"، "روزهای ابدی"، "فرصتی برای همه"، "برادر جان"، "تلاطم" و ... اشاره کرد.

جلیل فرجاد همچنین سابقه حضور در فیلم کوتاه "دست به دست" و نمایشهای "پشت دیوار عمارت"، "لاله زار هتل کاتوزیان"، "ریچارد"، "ادیپ شهریار" را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (43)

بازیگری (سریال) (27)