تعداد بازدید از صفحه:

332

تولد:

1354

ملیت:

مجید صالحی

بازیگر | کارگردان

متولد: 1354

سید مجید صالحی بازیگر، کارگردان، نویسنده و تهیه کننده سینما و تلویزیون در 26 شهریور ماه سال 1354 در امامزاده حسن تهران متولد شد. وی فارغ‌التحصیل لیسانس بازیگری و فوق لیسانس کارگردانی تئاتر از دانشگاه هنر تهران می باشد. مجید صالحی در سال 1372 پس از اخذ دیپلم ریاضی و فیزیک در کلاس های حمید سمندریان شرکت کرد و بعد از گذراندن کلاس های بازیگری وارد تئاتر شد و با نمایشی بنام «دکتر جوشکار» بروی صحنه رفت.

مجید صالحی با نقش آفرینی در مجموعه هایی چون «جنگ آفتاب»، «برگ سبز» و «سیمای صبحگاهی» به تلویزیون راه پیدا کرد. شهرت مجید صالحی به سال 1376 و بازی در مجموعه «سیب خنده» به کارگردانی رضا عطاران و «مجید دلبندم» مربوط می شود. مجید صالحی سال 1379 با فیلم «یکی بود یکی نبود» بازی در سینما را تجربه کرد.

مجید صالحی در آثاری همچون فیلمهای "برف آخر"، "صحنه زنی"، "کلمبوس"، "صداهای خاموش"، "ما خیلی باحالیم" و سریالهای "ساخت ایران 3"، "سیاوش"، "آرام می گیریم"، "آسپرین"، "ابله" و ... به عنوان بازیگر حضور داشته است.

مجید صالحی منصور همچنین به عنوان بازیگر در نمایشهای "شایعات"، "شوره زار" نیز حضور داشته است.

مجید صالحی همچنین کارگردانی فیلمهای "زیرنظر"، "نیش"، "میش" و سریالهای "سالهای دور از خانه"، "موج و صخره"، "سه در چهار"، "آشتی کنان" را نیز برعهده داشته است.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (39)

بازیگری (سریال) (24)

کارگردان (7)