تعداد بازدید از صفحه:

235

تولد:

1352

ملیت:

شهاب عباسی

نویسنده | بازیگر | کارگردان

متولد: 1352

شهاب عباسی متولد 27 آذر 1352 در تبریز ، بازیگر و مجری کارگردان است. پیش از قبولی در دانشگاه مدتی جسته و گریخته در رادیو تبریز فعالیت می کرد تا اینکه در دانشگاه با مهران غفوریان ، جواد رضویان و حسین رفیعی هم دانشگاهی شد. بعد از فارغ التحصیلی از نقاشی فاصله گرفت و با معرفی علی سلیمانی با داریوش کاردان آشنا و با مجموعه «نوروز 76» جلوی دروبین رفت. بیشتر شهرت او در سال 1385 با سریال "هیوا" در مرکز سیمای آذربایجان شرقی شروع شد و سال 1388 هم در مجموعه «دارا و ندار» حضور موفقی داشت. شهاب عباسی کارگردانی را با سریال "تعطیلات پردردسر" آغاز کرد. شهاب عباسی در سال 1389 تصمیم به ساخت سریال آیتمی بنام "خنده بازار" گرفت که یک برنامه پرمخاطب و پربیننده شده است.

شهاب عباسی سابقه حضور در فیلمهای "مبارزان کوچک"، "کالسکه"، "سلام زندگی"، "تایماز موتوری"، "جاسم به جبهه می رود" و سریالهای "آزادی مشروط"، "دست انداز"، "بوتیمار"، "کامیون"، "ناخونک" و ... را در کارنامه هنری خود دارد.

شهاب عباسی همچنین کارگردانی فیلمهای "ارث شیرین"، "مشکلات یک مرد محترم"، "خواب فروش"، "ماه عسل" و سریالهای "شکرآباد"، "شکرپنیر"، "دست به نقد"، "افسانه هزارپایان"، "دست انداز" و ... را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

شهاب عباسی همچنین به عنوان نویسنده در فیلم "شرط اول" و سریال "کوچه اقاقیا" فعالیت داشته است.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (13)

بازیگری (سریال) (13)

نویسنده (2)

کارگردان (11)