تعداد بازدید از صفحه:

397

تولد:

1356

ملیت:

پژمان جمشیدی

متولد: 1356

پژمان جمشیدی بازیکن سابق فوتبال و هنرپیشه است. او شهریور 1356 در تهران به دنیا آمد. فوتبال را بصورت جدی از نوجوانی در تیم نوجوانان باشگاه دارایی تهران آموخت. سال 1371 به باشگاه کشاورز تهران ملحق شد. سال 1374 به تیم ملی نوجوانان ایران دعوت شد. مدتی بعد به باشگاه سایپا رفت سپس به تیم ملی جوانان و تیم ملی امید ایران دعوت شد. سال 1379 به عنوان دفاع راست در تیم پرسپولیس بازی کرد.در همان دوران به تیم ملی ایران دعوت شد و در 14 بازی به میدان رفت. سال 1384 به تیم پاس تهران رفت و در جام باشگاه های آسیا نیز شرکت کرد. مدتی در باشگاه استیل آذین فعالیت کرد اما در این تیم نتوانست از لیگ یک به لیگ برتر برود و از این تیم خداحافظی کرد. سال 1387 به باشگاه فولاد خوزستان رفت و در نهایت سال 1388 پس از 15 سال بازی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

سال 1390 او در یک قسمت از مجموعه "ساختمان پزشکان" به عنوان بازیگر میهمان حضور داشت. این نخستین تجربه بازیگری او بود. سال 1392 در مجموعه تلویزیونی "پژمان" نقش آفرینی کرد که مورد استقبال قرار گرفت. با فیلم "آتش بس 2" سینما را تجربه کرد. او به همراه سام درخشانی در فیلم "خوب بد جلف" به عنوان زوج هنری ایفای نقش کردند.

پژمان جمشیدی در آثار بیشماری حضور داشته که میتوان به فیلمهای "بخارست"، "علف زار"، "بی مادر"، "هفته ای یکبار آدم باش"، "شیشلیک" و سریالهای "آفتاب پرست"، "آنتن"، "زیرخاکی"، "نفس"، "دیوار به دیوار" و ... اشاره کرد.

پژمان جمشیدی همچنین سابقه حضور در نمایشهای "فرانکنشتاین"، "معرکه در معرکه" را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (30)

بازیگری (سریال) (13)