تعداد بازدید از صفحه:

341

تولد:

1352

ملیت:

مهران احمدی

دستیار کارگردان | بازیگر | کارگردان | برنامه ریز

متولد: 1352

مهران احمدی متولد 1352 در تهران می‌باشد. مهران احمدی در کودکی به همراه خانواده خود به شهر نیشابور مهاجرت کرد و در دوره ی نوجوانی دوباره به زادگاه خود یعنی شهر تهران بازگشت. او در سال ۱۳۷۳ شمسی وارد رشته تئاتر در دانشگاه آزاد اسلامی شد؛ وقتی ۲۱ سال سن داشت که پس از قبولی در دانشگاه و پذیرش در آزمون ورودی، زیر نظر مرحوم عزت الله انتظامی مجوز حضور در این رشته را دریافت کرد. وی با حضور در دنیای تئاتر از سال ۱۳۷۳ شمسی، فعالیت حرفه ای خود را در این عرصه آغاز کرد؛ وی در سال ۱۳۷۶ شمسی و در سن ۲۴ سالگی با سریال ”جدال با سرنوشت” به کارگردانی مسعود رشیدی، وارد دنیای تلویزیون شد.مهران احمدی فعالیت سینمایی خود را در سال ۱۳۸۵ شمسی و با بازی در فیلم سینمایی ”آدم” به کارگردانی عبدالرضا کاهانی آغاز کرد.

بازی جدی مهران احمدی در فیلم‌ هایی همچون ”یک خانواده محترم” به کارگردانی مسعود بخشی و ”بغض” به کارگردانی رضا درمیشیان و ”ماحی” به کارگردانی و نویسندگی داوود خیام قابل توجه و ارزشمند بود. او در سال ۱۳۹۲ در مجموعه تلویزیونی”آوای باران” به کارگردانی حسین سهیلی‌ زاده در نقش ”شکیب” به جلوی دوربین رفت؛.

مهران نخستین فیلم بلند سینمایی خود را با نام ” مصادره ” در سال ۱۳۹۶ را کارگردانی کرده است. وی همچنین کارگردانی فیلمهای "سگ بند"، "کلکسیونر" و سریال "بی گناه" را نیز برعهده داشته است.

وی همچنین در فیلم های "زیرنظر"، "قسم"، "مطرب"، "آشفتگی"، "هزارپا" و سریالهای "میخواهم زنده بمانم"، "پایتخت"، "ابله"، "تا ثریا"، "آشپزباشی" و ... نقش آفرینی کرده است.

مهران احمدی همچنین سابقه حضور در فیلم کوتاه "مبادله (چنج)" و نمایشهای "آینه های روبرو"، "عروس مردگان" را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

از دیگر فعالیتهای مهران احمدی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
🔹برنامه ریز در فیلمهای "اسب حیوان نجیبی است"، "سیزده 59"، "زمانی برای درنگ"
🔹دستیار کارگردان در فیلم "سیزده 59"، "زمانی برای درنگ"

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (55)

بازیگری (سریال) (19)

دستیار کارگردان (2)

کارگردان (4)

برنامه ریز (3)