تعداد بازدید از صفحه:

293

تولد:

1358

ملیت:

اشکان خطیبی

متولد: 1358

اشکان خطیبی بازیگر سینما و تلویزیون ایران و متولد 19 مهر 1358 در سرآسیاب ملارد استان البرز، مجری و بازیگر است. وی فارغ التحصیل لیسانس رشته تئاتر از دانشگاه آزاد اسلامی می باشد که در کنار بازیگری به اجرا، تهیه کنندگی، کارگردانی، خوانندگی و نوازندگی و تدریس نیز می پردازد. وی با آناهیتا درگاهی بازیگر ازدواج کرده است.

اشکان خطیبی در سال 77 بعد از معرفی از طرف تئاتر دانشجویی در فیلم "دفتری از آسمان" به ایفای نقش پرداخت اما این فیلم پخش نشد و بعد از آن تئاتر را به صورت حرفه ای دنبال کرد. اولین تجربه کارگردانی اشکان خطیبی در تئاتر به سال 81 و نمایش «مرگ و دوشیزه» مربوط می شود. اشکان خطیبی تاکنون در نمایش هایی همچون «زمستان»، «مانیفیست چو»، «خدای کشتار»، «مجلس ضربت زدن»، «بینوایان» و ... به ایفای نقش پرداخته است. ورود اشکان خطیبی به تلویزیون به سال 1378 و ایفای نقش در سریال "همسفر" به کارگردان باقری جعفری باز می گردد. او سال 83 در فیلم "خیلی دور، خیلی نزدیک" ایفای نقش نمود و وارد عرصه سینما شد.

اشکان خطیبی همچنین سابقه حضور در فیلم های "نگار"، "خانوم"، "یه شام خوب"، "قاعده تصادف"، "سوت پایان" و سریالهای "خاتون"، "بچه های نسبتا بد"، "تهران پلاک 1"، "تکیه بر باد"، "سهمی برای دوست" و ... را در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (18)

بازیگری (سریال) (15)