تعداد بازدید از صفحه:

313

تولد:

1341

ملیت:

رویا نونهالی

متولد: 1341

رویا نونهالی (متولد 24 بهمن 1341 در تهران) بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ایران است . اصلیت وی به روستای تاکر از توابع بخش بلده شهرستان نور در استان مازندران بر می گردد. نونهالی دارای تحصیلات در رشته نقاشی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران است. رویا نونهالی همسر رامین فاروقی می باشد که حاصل این ازدواج پر از عشق یک دختر زیبا است . همسر رویا نونهالی متولد سال 1345 و مستند ساز مطرح ایرانی می باشند.

آغاز فعالیت هنری رویا نونهالی از سال 1362 با بازیگری تئاتر شروع شد. فعالیت در سینما از سال 1366 با حضور در فیلم «یار در خانه و...» ساخته خسرو سینایی. بازی در تلویزیون سال 1381 با مجموعه «خواب و بیدار» او را به اوج شهرت رساند. رؤیا نونهالی در سال 1395 جزو داوران سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر بود.

او در سریال شهرزاد ایفاگر نقش خواهر بزرگ آقا بود.رویا نونهالی در مسابقه استعدادیابی عصر جدید در کنار امین حیایی، سید بشیر حسینی و آریا عظیمی نژاد بعنوان داور حضور دارد.

وی همچنین در فیلم های "حکایت دریا"، "هلن"، "مشکل گیتی"، "نیمه شب اتفاق افتاد"، "کفشهایم کو"، و سریالهای "ملکه گدایان"، "بوی باران"، "زاویه هفتم"، "سایه روشن" و "ساختمان 85" نیز نقش آفرینی کرده است.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (37)

بازیگری (سریال) (10)