تعداد بازدید از صفحه:

640

تولد:

1330

ملیت:

رضا فیض نوروزی

متولد: 1330

رضا فیض نوروزی در سال 1330 در کرمانشاه متولد شد و پس از دریافت دیپلم ریاضی، در کلاس های بازیگری در خانه تئاتر قزوین شرکت کرد و به تحصیل اصول بنیانی بازیگری تحت سرپرستی آقای رضا محمدی پرداخت. در سال 1350 به دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران راه یافت و تحصیلات آکادمیک در رشته بازیگری را آغاز نمود. در سال 1351 دوره ی آموزش مربیگری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را گذراند و بعنوان مربی در این مرکز به فعالیت پرداخت. در سال 1352 همکاری با تلویزیون تحت سرپرستی دکتر فره وشی را آغاز کرد. در سال 1355 پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه تهران به استخدام کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درآمد و با سمت بازرس آموزشی تئاتر مشغول به کار شد.

وی در شهریور سال 1357 به قصد ادامه ی تحصیل به آمریکا رفت و در دپارتمان تئاتر دانشکده آریزونا در رشته بازیگری و کارگردانی به تحصیل پرداخت. در سال 1362 با تسلیم پایان نامه تحت عنوان «تحلیل پیش تولید کارگردان از نمایشنامه ی دایره ی گچی قفقازی برتولت برشت» و کارگردانی نمایشنامه نامبرده در آریزونا دوره ی کارشناسی ارشد را تمام کرد. در سال 1376 پس از بازگشت از آمریکا به فعالیت در سینما و تلویزیون پرداخت و با فیلم "شبیخون" وارد سینما شد.

رضا فیض نوروزی در آثاری همچون فیلمهای "تتل و راز صندوقچه"، "مرغ تخم طلا"، "برج آرام"، "کلاه گیس"، "بمانی هفتم" و سریالهای "شوخی کردم"، "سهمی برای دوست"، "ویلای من"، "دست بالای دست"، "قهوه تلخ" و ... به عنوان بازیگر حضور داشته است.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (24)

بازیگری (سریال) (17)