تعداد بازدید از صفحه:

328

تولد:

1362

ملیت:

طناز طباطبایی

متولد: 1362

طناز طباطبایی در 20 اردیبهشت 1362 در تهران متولد شد. وی فارغ التحصیل کارگردانی تئاتر می باشد. او در کلاسهای آزاد بازیگری شرکت کرده بود که هنوز یک ماه از کلاسهایش نگذشته بود برای بازی در سریال "جوانی" انتخاب شد و اولین بازی خود را در سال 80 انجام داد. او فعالیت سینمایی خود را در مقام بازیگری از سال 1383 با فیلم "دیشب باباتو دیدم آیدا" به کارگردانی رسول صدر عاملی که در فیلم به اسم خودش اولین حضورش را در فیلم های سینمایی رقم زد. با مجموعه تلویزیونی "میوه ممنوعه" که جز نقش های اصلی فیلم بود مطرح شد و توانایی هایش را به چالش کشید. در سال 1388 جایزهٔ بهترین بازیگر نقش مکمل زن را برای فیلم "صداها" از آن خود کرد. در فیلم "مرهم" به بهترین نحو توانایی های خودش را نشان داد. در سال 1389 همزمان بر سر دو فیلم توقیف شده "گزارش یک جشن" و "پریناز" حاضر شد.

طناز طباطبایی با بازی درخشانش در فیلم "هیس دخترها فریاد نمیزنند" در سال 1393 برنده لوح تقدیر و جوایزی از جانب جشنواره فیلم های ایرانی سانفرانسیسکو به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن شد.

از دیگر آثاری که طناز طباطبایی در آنها حضور داشته میتوان به فیلمهای "بی رویا"، "شنای پروانه"، "خورشید"، "روسی"، "طلا" و سریالهای "یاغی"، "شاهگوش"، "قلب یخی (فصل سوم)"، "پرانتز باز"، "در چشم باد" و ... اشاره کرد.

طناز طباطبایی همچنین سابقه حضور در نمایش "جنایات و مکافات" را نیز به عنوان بازیگر در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (33)

بازیگری (سریال) (8)