تعداد بازدید از صفحه:

332

تولد:

1353

ملیت:

مهران غفوریان

بازیگر | کارگردان

متولد: 1353

مهران غفوریان متولد 1353/6/3 در تهران میباشد.مهران غفوریان بازیگر، کارگردان، کمدین و فیلم نامه نویس ایرانی سینما و تلویزیون و رادیو است. مهران غفوریان فارغ التحصیل رشته ی نقاشی - نقاشی عمومی در دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز میباشد.بازیگری را با مجموعه طنز "جنگ 39"، به کارگردانی داریوش کاردان آغاز کرد؛ و خیلی زود به عرصه کارگردانان تلویزیونی پیوست.

از سال 1376 بود که برنامه "گل ها" را ساخت و پس از آن "حرف تو حرف"، سپس در جنگ "77"، با مهران مدیری هم بازی شد، سپس "این چند نفر" را کارگردانی کرد که در بین مردم به نام هژیرها معروف شده بود. بعد از آن هم، "زیر آسمان شهر" را ساخت که آغازی شد برای پخش هر شب سریالها در تلویزیون. با موفقیت این مجموعه وی مبادرت به ساخت سری دوم و سوم آن نمود.

مهران غفوریان همچنین سابقه حضور در فیلمهای "ما همه با هم هستیم"، "داش آکل"، "ما خیلی باحالیم"، "خالتور"، "هورام" و سریالهای "نوبت لیلی"، "مردم معمولی"، "خاتون"، "نیسان آبی"، "قورباغه" و ... را در کارنامه هنری خود دارد.

مهران غفوریان همچنین سابقه حضور در نمایش "سی صد" را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

از دیگر آثاری که مهران غفوریان کارگردانی کرده است میتوان به فیلم "من پلیس نیستم" و سریالهای "هم سایه ها"، "طبقه وسط"، "گلهای 79"، "گلهای 78"، "گلهای 77" و ... اشاره کرد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (47)

بازیگری (سریال) (46)

کارگردان (12)