تعداد بازدید از صفحه:

428

تولد:

1354

ملیت:

بهنوش بختیاری

متولد: 1354

بهنوش بختیاری بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 29 اردیبهشت ماه 1354 در تهران متولد شد. بهنوش بختیاری پیش از ورود به دنیای بازیگری به عنوان منشی صحنه فعالیت میکرد و از این طریق به دنیای سینما راه یافت. خانم بازیگر در حین فعالیت به عنوان منشی صحنه دوره ای یکساله را زمینه تئاتر زیرنظر مهتاب نصیرپور بازیگر کشورمان گذراند.بهنوش بختیاری اولین بار در سال 75 در سریال "هوای تازه" به کارگردانی محمد رحمانیان به ایفای نقش پرداخت.

"پشت دیوار شب" به کارگردانی مهران تاییدی در سال 76 اولین تجربه بازیگری بهنوش بختیاری در سینما بود.

بهنوش بختیاری در آثار بیشماری به عنوان بازیگر حضور داشته که میتوان به فیلمهای "هرماس (شبانه های ورنیکا)"، "تیام"، "آقای سانسور"، "گورکن"، "بی صدا حلزون" و سریالهای "دست انداز"، "نارگیل"، "قصه هزار افسون"، "وجدان درد" ،"دادستان" و ... اشاره کرد.

بهنوش بختیاری سابقه حضور در نمایشهای "دورهمی زنان شکسپیر"، "سه خواهر و دیگران" را نیز به عنوان بازیگر در کارنامه هنری خود دارد.

بهنوش بختیاری در فیلم هایی چون "مهمان مامان"، "روایت سه گانه"، "انتخاب"، "ازدواج صورتی" و" این ترانه عاشقانه نیست" به عنوان منشی صحنه حضور داشت.بهنوش بختیاری علاوه بر تجربه بازیگری و منشی صحنه به عنوان مجری هم فعالیت داشته است.برنامه "آبرنگ" به خاطره های زیبا و لطیفه های جالب مردم اختصاص داشت و یکی از تجربه های بهنوش بختیاری در دنیای اجرا بود.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (90)

تیام

1400

من

1394

ساقی

1380

بازیگری (سریال) (35)