تعداد بازدید از صفحه:

252

تولد:

1356

ملیت:

مهناز افشار

متولد: 1356

مهناز افشار در 21 خرداد سال 1356 در تهران متولد شد. او بعد از اینکه دیپلم خود را در رشته تجربی گرفت تغییر رشته داد و برای چهار سال در یک موسسه غیرانتفاعی در رشته تدوین به ادامه تحصیل پرداخت ، افشار همچنین دوره های بازیگری استاد سمندریان را گذرانده است. مهناز افشار در سال 1376 با بازی در سریال "گمشده" پا به عرصه بازیگری گذاشت و پس از آن با بازی در فیلم "دوستان" اولین حضورش در سینما را رقم زد. او با بازی در فیلم سینمایی "شور عشق" در سال 1379 شناخته شد و به شهرت رسید. مهناز افشار با بازی در فیلم "آتش بس" در کنار محمدرضا گلزار به شهرت زیادی رسید و توانست طرفداران زیادی را به خود جلب کند، مهناز افشار بار دیگر در کنار محمدرضا گلزار قرار گرفت و این بار با فیلم "کلاغ پر" زوج هنری فیلم را تشکیل دادند.

در سال 1387 وی در فیلم "دعوت" ابراهیم حاتمی کیا ظاهر شد.مهناز افشار یک سال بعد برای بازی در دومین فیلم سینمایی رامبد جوان "پسر آدم دختر حوا" انتخاب شد.مهناز افشار بعد از چندین سال فعالیت در عرصه سینما در سال 1388 برای بازی در فیلم "تسویه حساب" کاندید دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن از جشنواره فیلم فجر شد اما نهایتا سیمرغ از آن وی نشد. "برف روی کاج ها" یکی از ماندگارترین نقش های مهناز افشار است که برای بازی در آن لوح تقدیر بهترین بازیگر زن بخش نگاه نو را از جشنواره فجر گرفت.خانم افشار در سال 1389 با بازی در فیلم سینمایی "سعادت آباد" موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل از جشنواره فجر شد. "تهران تا بهشت" در سال 1392 توسط ابوالفضل صفاری با حضور مهناز افشار ساخته و در جشنواره روتردام هلند به نمایش درآمد و با استقبال بسیار خوبی روبرو شد.

مهناز افشار در سال 1393 در فیلم سینمایی "نهنگ عنبر" به ایفای نقش پرداخت. وی با بازی در سریال "عشق تعطیل نیست" برای اولین بار وارد سینمای خانگی شد. سریال "عاشقانه" در سال 1395 توسط منوچهر هادی تولید و در سینمای خانگی توزیع شد. مهناز افشار با بازی در سریال "گلشیفته" فعالیت خود را در سینمای خانگی ادامه داد.

از دیگر آثاری که مهناز افشار در آنها حضور داشته میتوان به فیلمهای "مهمانخانه ماه نو"، "لس آنجلس تهران"، "قسم"، "آشفته گی"، "ناگهان درخت" و ... اشاره کرد.

مهناز افشار سابقه حضور در نمایشهای "دورهمی زنان شکسپیر"، "اولیور توئیست" را نیز در کارنامه هنری خوئد دارد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (54)

بازیگری (سریال) (4)