تعداد بازدید از صفحه:

350

تولد:

1348

ملیت:

پانته آ بهرام

بازیگر | کارگردان | تهیه کننده

متولد: 1348

پانته آ بهرام متولد 1348 در تهران میباشد. وی بازیگر ایرانی تئاتر، سینما و تلویزیون دانش آموختهٔ مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما و ادبیات نمایشی است. او در سال 1367 با ورود به مدرسه ی هنر و ادبیات صدا و سیما، در رشته ی بازیگری فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 1370 از مدرسه ی هنر و ادبیات فارغ التحصیل شد.سال 1371 در رشته نمایش نویسی در دانشگاه پذیرفته شد و سال 1375 نیز فارغ التحصیل گردید.

پانته آ بهرام در سال 1379 و با سریال مسافر دیده شد و به شهرت رسید. بازی تحسین بر انگیز در چهار شنبه سوری پس از بازی در این سریال شرایط خوبی برای حضور او در سینما فراهم شد.دوره ای که در آن بازی های خوبی در فیلم هایی مانند اقلیما، پستچی سه بار در نمی زند، هیچ و بدرود بغداد را به همراه داشت.

وی همچنین در فیلم های "شنای پروانه"، "گذر موقت"، "بلوک 9 خروجی 2"، "کوچه بی نام"، "مرگ ماهی"، و سریالهای "ملکه گدایان"، "دلدادگان"، "عاشقانه"، "تعبیر وارونه یک رویا"، "ایستگاه" و ... نیز نقش آفرینی کرده است.

پانته آ بهرام همچنین سابقه حضور در نمایشهای "اتاق محترم"، "زنی از گذشته"، "پس تا فردا"، "جنایات و مکافات"، "یک دقیقه و سیزده ثانیه"، "شکار روباه"، "تهران زیر بال فرشتگان"، "در مصر برف نمیبارد"، "دی روز"، "کارنامه بندار بی دخش"، "شب هزار و یکم"، "با دهان بند سکوت"، "افسون معبد سوخته"، "خواب در فنجان خالی"، "آواژیک"، "دریازدگی"، "شکلک" و ... را نیز به عنوان بازیگر در کارنامه هنری خود دارد.

پانته آ بهرام کارگردانی نمایش "آواژیک" و تهیه کنندگی نمایش "جنگ بازی" را نیز برعهده داشته است.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (38)

بازیگری (سریال) (10)