تعداد بازدید از صفحه:

335

تولد:

1355

ملیت:

امیررضا دلاوری

بازیگر | مسئول هنروران

متولد: 1355

امیررضا دلاوری متولد 17 مرداد 1355 در تهران ، بازیگر سینما و تلویزیون است. وی با معرفی آقای مسعود آب پرور (نویسنده و کارگردان) اولین تجربه بازی در قاب تلویزیون را با حضور در سریال «مهر خوبان» در سال 1374 تجربه کرد. او سپس با فیلم «متولد ماه مهر» به کارگردانی احمدرضا درویش در سال 1378 نیز وارد سینما شد. دلاوری از سال 1385 با سریال "ما چند نفر" دیده شد و سال 1392 با سریال "هوش سیاه 2" به شهرت رسید و با مچموعه "آنام" و "گشت پلیس" سال 97 بیشتر دیده شد.

امیررضا دلاوری همچنین سابقه حضور در فیلمهای "لختگی"، "تک تیرانداز"، "خانه ماهرخ"، "غیبت موجه"، "ترانه"، "آزاد به قید شرط" و سریالهای "یاغی"، "درمانگر"، "وارش"، "هیات مدیره" ،"بچه های گروهان بلال"، "ترور"، "مهر خوبان" و ... را در کارنامه هنری خود دارد.

امیررضا دلاوری همچنین سابقه حضور در فیلمهای کوتاه "بازگشت"، "جاده فرعی"، "حضور مخفی یک بیگانه" و نمایشهای "بیداری خانه نسوان"، "کانگورو"، "همسایه آقا"، "شام با دوستان"، "وقتی کبوترها ناپدید شدند"، "مو"، "تراس"، "تئاتر سعدی، تابستان سی و دو"، "اجباری"، "مردی برای تمام فصول" و ... را نیز به عنوان بازیگر در کارنامه هنری خود دارد.

از دیگر فعالیتهای امیررضا دلاوری حضور به عنوان مسئول هنروران در فیلم "یکی از ما دو نفر" اشاره کرد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (39)

بازیگری (سریال) (26)

مسئول هنروران (1)