تعداد بازدید از صفحه:

406

تولد:

1351

ملیت:

شبنم مقدمی

متولد: 1351

شبنم مقدمی بازیگر سینما و تلویزیون 3 فروردین 1351 در تهران متولد شد. وی دارای مدرک تحصیلی لیسانس ادبیات است و به دلیل علاقه به رشته بازیگری دوره های آن را در آموزشگاه آزاد زیر نظر امین تارخ گذرانده است.شبنم مقدمی در سال 1384 با علیرضا آرا ازدواج کرد. شبنم مقدمی در سال 1377 با اجرای نمایش "خانه کاغذی" فعالیت خود را در رادیو آغاز کرد و بعد از آن در برنامه هایی مانند "هفت شنبه"، "خط خطیم"، "کبوتری ناگهان" و "هفت ترانه" حضور پیدا کرد.

شبنم مقدمی به موازات اجرا در برنامه های رادیویی فعالیت بازیگری را با فیلم "زخمی" ساخته کامران قدکچیان در سال 1377 آغاز کرد. وی با سریال "همشاگردیها" همچنین در سال 1377 وارد قاب تلویزیون شد.

سریال طنز "هیولا" به کارگردانی مهران مدیری در سال 1398 از شبکه نمایش خانگی پخش شد که شبنم مقدمی در آن حضور داشت.فیلم طنز "خجالت نکش" به کارگردانی رضا مقصودی در سال 1396 دیگر فعالیت وی در زمینه بازیگری بود.سریال تاریخی "عقیق" به کارگردانی بهرنگ توفیقی که در سال 96 و ایام محرم به روی آنتن رفت شاهد بازیگری این بانوی بازیگر بود.

شبنم مقدمی در فیلم "زهرمار" ساخته جواد رضویان در سال 1397 نقش لیلا را بر عهده داشت. "شبی که ماه کامل شد" یکی از مشهورترین فیلم های شبنم مقدمی در دوران فعالیتش است. سریال کمدی "دوپینگ" به کارگردانی رضا مقصودی در سال 1399 از تلویزیون پخش شد.

شبنم مقدمی همچنین در فیلم های "کلمبوس"، "خداحافظ دختر شیرازی"، "درساژ"، "آن ها"، "اکسیدان" و سریالهای "مردم معمولی"، "خاتون"، "بچه ها نگاه می کنند"، "ابله"، "مدینه" و ... نیز به عنوان بازیگر حضور داشته است.

شبنم مقدمی سابقه حضور در نمایش "مرغ دریایی من" را نیز به عنوان بازیگر در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (50)

بازیگری (سریال) (22)