تعداد بازدید از صفحه:

191

تولد:

1340

ملیت:

کتایون ریاحی

متولد: 1340

کتایون ریاحی متولد ۱۰ دی۱۳۴۰ هنرپیشه سینما و تلویزیون است. وی دارای مدرک کارشناس ادبیات و انسان شناسی است. کتایون ریاحی کار خود را با نویسندگی برای کودکان آغاز کرد و اولین بار در فیلم "خبرچین" جلوی دوربین سینما رفت. او برای دومین حضور خود در سینما برای فیلم "پاییزان" انتخاب شد. کتایون ریاحی پس از چند تجربه ناموفق در سریال "پدرسالار" در سال ۱۳۷۴ حضور پیدا کرد و توانست نظر مخاطبان را به خود جلب کند و به محبوبیت برسد. بازی کتایون ریاحی در سریال "پس از باران" توانست وی را به شهرت برساند. کتایون ریاحی پس از ۵ سال دوری از سینما در سال ۱۳۸۰ در فیلم «شام آخر» به کارگردانی فریدون جیرانی حضور پیدا کرد و مهم‌ترین بازی دوران بازیگری خود را به معرض نمایش گذاشت.

اوج هنرمندی کتایون ریاحی در آخرین تجربه بازیگری اش با سریال "یوسف پیامبر" در سال 88 و نقش زلیخا بود که به شدت مورد توجه قرار گرفت.

از دیگر آثاری که کتایون ریاحی در آنها حضور داشته میتوان به فیلمهای "دعوت"، "جایی دیگر"، "ماه مهربان"، "آپارتمان شماره ۱۳"، "کشتی آنجلیکا" و سریالهای "روشن تر از خاموشی"، "شب دهم"، "پهلوانان نمی میرند"، "خورشید شب"، "سایه همسایه" و ... اشاره کرد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (19)

بازیگری (سریال) (12)