تعداد بازدید از صفحه:

214

تولد:

1325

ملیت:

محمدرضا حقگو

متولد: 1325

محمدرضا حقگو در سال ۱۳۲۵ در بیرجند متولد شد. تحصیلات ابتدایی تا دیپلم را در بیرجند و پس از سربازی، در تهران با تحصیل در رشته بازیگری و کارگردانی تئاتر, از دانشکده هنرهای دراماتیک در سال‌های ۵۲ لغایت ۵۷ لیسانس بازیگری خود را دریافت نمود. فعالیت بازیگری را در سال‌های ۴۲–۴۳ در دبیرستان شروع کرد که در ضمن آن با گروه‌های نمایشی هنگ ژاندارمری , و مرکز تیپ آموزشی ارتش تا سال ۱۳۴۶ همکاری و تجربه کسب نمود. پس از اتمام خدمت سربازی و بعد از آن در سال ۱۳۴۹ در تهران به استخدام وزارت دارایی درآمد و از سال ۱۳۵۲ , ضمن کار اداری در دانشکده هنرهای دراماتیک مشغول تحصیل در رشته بازیگری و کارگردانی شد.

پس از اتمام دورهٔ سربازی در سال ۱۳۵۲ ضمن کار اداری (وزارت دارایی) در دانشکده هنرهای دراماتیک مشغول به , تحصیل در رشته بازیگری و کارگردانی گردید و در دانشکدهٔ هنرهای دراماتیک تحت نظر اساتیدی چون , رکن‌الدین خسروی، اسماعیل شنگله، نصرت کریمی و… تعلیم یافت. اولین فعالیت او در تلویزیون تله تئاتر دو قسمتی "بازرگان" به سال ۱۳۵۴ بود. اولین حضور وی در سینما بعد از انقلاب در فیلم "دانه های گندم" بوده و با سریال "آپارتمان" وارد تلویزیون شد.

محمدرضا حقگو سابقه حضور در آثاری همچون فیلمهای "رستاخیز"، "شیر یا خط"، "آقا مدیر"، "ای دوست مرا بخاطر آور"، "غافل" و سریالهای "خداحافظ بچه"، "مختارنامه"، "آشپزباشی"، "محاکمه"، "قطار ابدی" و ... را به عنوان بازیگر در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (28)

بازیگری (سریال) (17)