تعداد بازدید از صفحه:

305

تولد:

1322

ملیت:

عباس امیری

متولد: 1322

عباس امیری متولد 1322 در شهر آمل بازیگر بود. بصورت جدی از سال 1341 تئاتر را زیر نظر آقای سید محمد رئیس زاده شروع کرد و تا اوایل انقلاب در بیش از 80 نمایش بازی کرد. بعد از انقلاب در سال 1360 بود که با حضور در سریال "کوچک جنگلی" در نقش حاج احمد کسمایی جلوی دوربین رفت. بعد از این سریال با فیلم سینمایی "آتش در زمستان" سال 1364 وارد پرده سینما شد. در سال 1375 با سریال "امام علی" به کارگردانی داوود میرباقری در نقش ابوموسی اشعری بشدت مورد توجه قرار گرفت و شهرت اش از آنجا شروع شد. ایشان در سال 1387 نیز با سریال "یوسف پیامبر" در نقش کاهن اعظم معبد آمون نقش ماندگاری بازی کرد.

از دیگر آثاری که عباس امیری در آنها حضور داشته میتوان به فیلمهای "بی پولی"، "جایی در درودست"، "تیک"، "روز شیطان"، "روز واقعه" و سریالهای "مختارنامه"، "مثل هیچکس"، "پریدخت"، "معصومیت از دست رفته"، "جوانی" و ... اشاره کرد.

عباس امیری 7 اسفند 1389 بود که توسط سرویس برای بازی در فیلم تلویزیونی "صبح بخير سركار" در مسیر بود که بعلت بارندگی ولغزگی جاده ماشین حمل ایشان تصادف کرد. با اینکه تصادف خیلی شدیدی نبود ولی ایشان بخاطر سکته قلبی در بیمارستان درگذشت.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (24)

بازیگری (سریال) (20)