تعداد بازدید از صفحه:

395

تولد:

1353

ملیت:

پژمان بازغی

بازیگر | کارگردان | تهیه کننده

متولد: 1353

پژمان بازغی 19 مرداد سال 1353 در یک خانواده 5 نفره در تهران متولد شد. اصل و ریشه خانوادگی اش به شمال ایران و به شهر لاهیجان بر می گردد. در دوران کودکی به واسطه شغل پدرش در شهرهای مختلف زندگی کرده و تجربیات زیادی را بدست آورده است. پس از تولد 4 سال در تهران و در منازل سازمانی نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران زندگی کرده و همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی ایران به شهر رشت می رود. با شروع جنگ ایران و عراق و اعزام پدرش برای محافظت مرزهای آب ایران و خلیج فارس به بوشهر رفته. با پایان جنگ به تهران باز می گردد.پژمان بازغی و همسرش مستانه مهاجر در سال 1386 با یکدیگر ازدواج کردند و در سال 1387 صاحب دختری به نام نفس شدند.

پس از قبولی در دانشگاه آزاد واحد لاهیجان برای تحصیل رشته مهندسی معدن به آنجا بر می گردد و از همانجا با سینما آشنا می شود. در سال 1373 با ورود به سینمای جوانان مرکز گیلان در اولین فیلمش با نام "اعتراف" ساخته مجید زیم خواه باز می کند. پس از آندر سریال "آژانس دوستی" به ایفای نقش پرداخته و سپس در فیلم "جوانی" مجید قاری زاده به بازی پرداخته و سپس در فیلم "بلوغ" مسعود جعفر جوزانی و "گمگشته" رامبد جوان نقش آفرینی میکند.

وی در سریال "دریایی ها" سیروس مقدم بازی کرده و در سال 80 برای فیلم "نجات دختری در قفس" با قدرت الله صلح میرزایی همراه می شود پس از آن در فیلم "دوئل" احمدرضا درویش نقش آفرینی میکند.

وی همچنین در فیلم های "تیغ و ترمه"، "آهوی پیشونی سفید 3"، "سمفونی نهم"، "ماموریت غیرممکن"، "گروه آلما" و سریالهای "افرا"، "ممنوعه"، "بیگانه ای با من است"، "مرضیه"، "گمشدگان" و ... به عنوان بازیگر نقش آفرینی کرده است

پژمان بازغی کارگردانی فیلم کوتاه "مستقیم" و تهیه کنندگی فیلم "نامو" را نیز برعهده داشته است.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (70)

هلن

1395

دوئل

1382

بلوغ

1377

بازیگری (سریال) (41)