تعداد بازدید از صفحه:

412

تولد:

1349

ملیت:

مهتاب کرامتی

بازیگر | طراح لباس | طراحی صحنه | تهیه کننده

متولد: 1349

مهتاب کرامتی در 25 مهرماه سال 1349 در شهر ملایر به دنیا آمده است. او علاوه بر بازیگری در زمینه تهیه کنندگی نیز فعالیت دارد، وی همچنین سفیر حسن نیت و صلح یونیسف میباشد. خانم کرامتی فارغ التحصیل رشته میکروبیولوژی و از شاگردان استاد امین تارخ میباشد. وی در سال 1375 در کلاس های استاد تارخ شرکت کرد و در سال 1376 برای بازی در سریال "مردان آنجلس" معرفی شد. پس از آن بلافاصله برای بازی در فیلم "مردی از جنس بلور" انتخاب شد. یک سال بعد برای بازی در فیلم "مومیایی 3" انتخاب شد و در کنار پرویز پرستویی به ایفای نقش پرداخت. خانم کرامتی بعد از بازی در این فیلم در همان سال برای بازی در فیلم "مرد بارانی" انتخاب شد. وی در سریال "مریم مقدس" نیز نقش کوتاهی را به عهده داشت.

مهتاب کرامتی در سال 1385 با بازی در سه فیلم "پاداش سکوت"، "حس پنهان" و "آدم" سال پر کاری را پشت سر گذاشت. وی در 1386 در دو فیلم "زن ها فرشته اند" و "آتش سبز" به ایفای نقش پرداخت. خانم کرامتی در سال 1387 با بازی در چهار فیلم "دوزخ، بهشت،برزخ"، "تردید"، "بیست" و "شبانه روز" به عنوان پرکارترین بازیگر زن ایرانی در بیست و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر انتخاب شد.

از دیگر آثاری که مهتاب کرامتی در آنها حضور داشته میتوان به فیلمهای "صحنه زنی"، "پیتوک"، "جاده قدیم"، "بهت"، "مرداد" و سریالهای "میدان سرخ"، "رقص روی شیشه"، "خاک سرخ" و ... اشاره کرد.

مهتاب کرامتی سابقه حضور در فیلم کوتاه "باهر" را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (42)

بازیگری (سریال) (5)

طراح لباس (1)

طراحی صحنه (1)

تهیه کننده (1)