تعداد بازدید از صفحه:

338

تولد:

1324

ملیت:

عنایت بخشی

متولد: 1324

عنایت بخشی در 7 فروردین سال 1324 در روستایی از توابع طالقان به دنیا آمد. وی در سال 1338 کار بازیگری را به شکل حرفه ای در گروه هنر ملی به سرپرستی عباس جوانمرد شروع کرد و پس از دو سال فعالیت در این گروه به نیروی هوایی ملحق شد. پس از گذراندن دوره های مختلف الکترونیکی و زبان انگلیسی به تدریس الکترونیک و زبان پرداخت و همزمان به فعالیت هنری خود ادامه داد و پس از ده سال خدمت در نیروی هوایی به استخدام اداره تئاتر درآمد و فعالیت هنری خود را از سرگرفت. وی دارای گواهی نامه درجۀ یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد . وی در سال 1338 کار بازیگری را به شکل حرفه ای در «گروه هنر ملی» به سرپرستی عباس جوانمرد آغاز کرد و همزمان در نیروی هوایی به تدریس الکترونیک و زبان انگلیسی پرداخت.

او پس از ده سال خدمت در نیروی هوایی به استخدام وزارت فرهنگ و هنر درآمد و در «اداره تئاتر» به کار نمایش ادامه داد. عنایت بخشی فعالیت در سینما را با بازی در فیلم "آقای هالو" (1349) آغاز کرد .

عنایت بخشی در آثار بیشماری حضور داشته که میتوان به فیلمهای "آخرین گناه"، "تعصب"، "سایبان"، "رفقای خوب"، "کبریت سوخته" و سریالهای "بر سر دوراهی"، "محکومین"، "هست و نیست"، "رخصت"، "رخنه" و ... اشاره کرد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (58)

بازیگری (سریال) (34)