تعداد بازدید از صفحه:

358

تولد:

1344

ملیت:

پرویز پرستویی

بازیگر | تهیه کننده | سرمایه گذار | مشاور فیلمنامه

متولد: 1344

پرویز پرستویی متولد 2 تیر 1334 روستای چارلی کبودرآهنگ، استان همدان بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون است. ,d دارای مدرک درجه سه هنری (معادل لیسانس) از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. پرویز پرستویی فعالیت هنری را از سال 1348 با اجرای نمایش در مراکز رفاه، کاخ جوانان و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز کرد. در سال 1353 برای بازی در نمایش «دکه» و یک سال بعد برای بازی در نمایش «تسلیم شدگان» جایزه کاخ جوانان را گرفت. برای نخستین فیلمش "دیار عاشقان" دیپلم افتخار بازیگر نقش مکمل را در دومین جشنواره فیلم فجر دریافت کرد.

پرویز پرستویی در آثار بیشماری حضور داشته که میتوان به فیلمهای "بی همه چیز"، "لس آنجلس تهران"، "مطرب"، "خانه کاغذی"، "قاتل اهلی" و سریالهای "همگناه"، "آشپزباشی"، "زیر تیغ"، "خاک سرخ"، "امام علی" و ... اشاره کرد.

پرویز پرستویی برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد در چهاردهمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم «لیلی با من است» و برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد در شانزدهمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم "آژانس شیشه ای" شد.

پرویز پرستویی همچنین به عنوان مشاور فیلمنامه و سرمایه گذار در فیلم "سیزده 59" و تهیه کننده در سریال "آنها" و نمایش "فلزات چکش خوار" فعالیت داشته است.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (42)

بازیگری (سریال) (8)

تهیه کننده (2)

سرمایه گذار (1)

مشاور فیلمنامه (1)