تعداد بازدید از صفحه:

441

تولد:

1333

ملیت:

هایده حایری

متولد: 1333

هایده حائری متولد 2 فروردین 1333 در تهران، بازیگر است. فارغ التحصیل لیسانس و فوق لیسانس تئاتر از دانشگاه ویلیام پترسون آمریکا و دکتری پژوهش هنر از دانشگاه هنر ایران می باشد، بجز بازی، استاد دانشگاه است. فعالیت هنری اش با بازی در تئاتر مدرسه شروع شد و در سال 1349 برای ادامه تحصیل پیش دایی هایش در آمریکا رفت و بعد از 6 سال در سال 1355 به ایران بازگشت.خانوم حائری بعد از بازگشت از آمریکا در دانشگاه فارابی استخدام شد و مدتی بعد با پرفسور علی اکبر صارمی یکی از نوابغ معماری ایران ازدواج کرد. خانوم بازیگر تا سال 1363 به علت انقلاب هیچ فعالت هنری نداشت.

اولین بار در سال 1363 در قامت کارگردان، تئاتری را بروی صحنه بود و سپس سال 1366 در سریال "گرگ ها" به کارگردانی داوود میرباقری بازی کرد. در سال 1368 نیر با فیلم "پرواز پنجم ژوئن" وارد سینما شد.

از دیگر آثاری که هایده حائری در آنها حضور داشته میتوان به فیلمهای "بدهکاران به بهشت نمی روند"، "چهارباندی"، "گهواره‌ای برای مادر"، "تصادف ممنوع"، "قصه عشق پدرم" و سریالهای "دست بالای دست"، "آواز در باران"، "مامور بدرقه"، "مرگ تدریجی یک رویا"، "صاحبدلان" و ... به عنوان بازیگر حضور داشته است.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (15)

بازیگری (سریال) (23)