تعداد بازدید از صفحه:

117

تولد:

1344

ملیت:

سیدجواد هاشمی

متولد: 1344

سیدجواد هاشمی در 27 دی 1344 در تهران و از خانواده ای با اصلیت تالشی از اهالی تالش متولد شد. او تحصیلاتش را در رشتهٔ کارگردانی در دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران ادامه داد و در سال 1373 فارغ التحصیل شد. اولین کار جدی او تئاتر "حج ابراهیم حج عاشورا" در سال 1358 به کارگردانی کمال الدین قراب در تئاتر شهر و تالار آزادی بود. وی سپس تئاتر را در بخش هنری وزارت آموزش و پرورش ادامه داد و کارهای گوناگونی در زمینهٔ سرود و آهنگ های انقلابی ارائه کرد، تا آنکه در سال 1365 با بازی در فیلم سینمایی "پرواز در شب" ساختهٔ رسول ملاقلی پور رسماً وارد عرصهٔ سینما شد. اولین کار تلویزیونی وی "سیمرغ" در سال 1371 بود.

سید جواد هاشمی همچنین سابقه حضور در فیلمهای "کله پوک"، "منصور"، "آهوی پیشونی سفید 3"، "هشتگ"، "اخراجیها 3" و سریالهای "ابر می بارد"، "زخم کاری"، "ایستگاه" ،"راز ناتمام"، "شاهرگ" را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

وی همچنین کارگردانی فیلمهای "شهر گربه ها"، "آهوی پیشونی سفید 3"، "تورنا 2"، "آهوی پیشونی سفید 2"، "اختاپوس" و سریالهای "تکیه بچه های محله ما"، "دروازه ساعات"، "دیدار"، "شهر باران"، "افسون" و ... را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش (36)

سریال ها (37)

کارگردانی (12)