تعداد بازدید از صفحه:

494

تولد:

1335

ملیت:

مرتضی ضرابی

بازیگر | طراح گریم | مجری گریم

متولد: 1335

مرتضی ضرابی متولد 13 اردیبهشت 1335 در تهران بازیگر و چهره پرداز سینما ، تئاتر و تلویزیون اهل ایران است.بازنشسته سازمان صدا و سیما است..مرتضی ضرابی از سال 1353 به عنوان بازیگر حرفه ای ، در کارگاه نمایش مشغول به کار شد و تا سال 1360 به کار خود در آنجا ادامه داد. وی از سال 1361 به گروه گریم صدا و سیما پیوست (شبکه اول) و در کنار بازیگری ، به فعالیت در این عرصه مشغول شد.
این هنرمند ، در سال 1364 با ایفای نقش در فیلم «مأموریت» ، قدم به عرصه سینما گذاشت. او علاوه بر چهره پردازی و بازیگری ، در زمینه طراحی دکور و کارگردانی نیز سابقه فعالیت دارد.او هنرپیشه ی نام آشنای دهه 60 است و کمتر کسی تردید دارد که اوج نقش آفرینی ضرابی در فیلم «دستفروش» در یک اپیزود از این فیلم سه اپیزودی بوده است.

وی همچنین در فیلم های "سازهای ناکوک"، "جنجال در عروسی"، "گذر موقت"، "آدم باش"، "سگ های پوشالی" و سریالهای "حکایت های کمال"،"زندگی از نو"،"ابله"،"قند و پند" و "شاید برای شما اتفاق بیافتد" و ... به عنوان بازیگر حضور داشته است.

مرتضی ضرابی همچنین به عنوان طراح گریم در فیلمهای "باغ قرمز"، "پر سیاوشون" و مجری گریم در تله تئاتر "اقدام به قتل" نیز حضور داشته است.

مرتضی ضرابی همچنین سابقه حضور در نمایش "خرده ریز" و تله تئاتر "اقدام به قتل" را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (53)

بازیگری (سریال) (22)

طراح گریم (2)

مجری گریم (1)