تعداد بازدید از صفحه:

428

تولد:

1345

ملیت:

فرهاد اصلانی

بازیگر

متولد: 1345

فرهاد اصلانی در سال 1345 در بیجار کردستان متولد شد. او در سال 1371 در دوره دو ساله کارگردانی و بازیگری در زمینه تئاتر از فرهنگسرای نیاوران فارغ التحصیل شد. وی بازی در تئاتر را در سال 1357 هم زمان با تحصیل و هم چنین بازی در نمایش های رادیویی را از سال 1371 آغاز نمود. اولین بار در نقش جوان میوه فروش در مجموعه تلویزیونی "همسایه ها" که در سال 1372 پخش می شد، نظرها را به خود جلب کرد و سپس حضور در جلوی دوربین را در سال 1373 با فیلم "روسری آبی" کاری از رخشان بنی اعتماد تجربه کرد.

او در سریال "آشپزباشی" بسیار هنرمندانه ظاهر شد و نقشی به یادماندنی را درخاطرهٔ مردم ثبت کرد. اصلانی در فیلم "زندگی خصوصی و من مادر هستم" با بازی قوی خود نقشی ماندگار را به جای گذاشت. اما شاهکار فرهاد اصلانی را می توان در نقش عبیدالله بن زیاد در سریال فاخر "مختار نامه" مشاهده کرد. اصلانی در دهه ی 90 در فیلمهای "زندگی خصوصی"، "خرس"، "پل چوبی"، "به خاطر پونه"، "من مادر هستم" و "قصه ها" حضور پیدا کرد.

فرهاد اصلانی همچنین سابقه حضور در فیلمهای "برادران لیلا"، "کلمبوس"، "مردی بدون سایه"، "متری شش و نیم"، "جن زیبا" و سریالهای "یاغی"، "سلمان فارسی"، "هیولا"، "شاهگوش"، "ساخت ایران" و ... را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

فرهاد اصلانی همچنین سابقه حضور در فیلمهای کوتاه "هنوز نه"، "تبر" را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (44)

بازیگری (سریال) (18)