تعداد بازدید از صفحه:

406

تولد:

1328

ملیت:

عباس محبوب

متولد: 1328

عباس محبوب (زاده ۱۳۲۸ - تهران) بازیگر اهل ایران است.عباس محبوب فارغ‌التحصیل رشته هنرهای دراماتیک است و رشته بازیگری را زیر نظر استادانی چون حمید سمندریان، اسماعیل شنگله و پرویز تأییدی آموخته‌است. علاقهٔ او به بازیگری، از دوران مدرسه و بازی در نمایش‌های مدرسه‌ای آغاز شده بود. وی در سال ۱۳۵۴ به استخدام اداره تئاتر درآمد.

اولین حضور عباس محبوب در صحنه در سال ۱۳۴۶ بود. بعدها پس از حضور در چند فیلم کوتاه، اولین تجربه بازیگری‌اش در تلویزیون را در سال ۱۳۴۸ با بازی در نمایش تلویزیونی «مردی با دو دل» با کارگردانی پرویز کیمیاوی تجربه کرد. وی کار در سینما را در سال ۱۳۵۰ با بازی در فیلم «دیوار شیشه‌ای» به کارگردانی ساموئل خاچیکیان آغاز نمود. پس از انقلاب نیز، اولین فیلم او در سال ۱۳۶۴ و در فیلم «ستاره دنباله‌دار» به کارگردانی «سیروس کاشانی‌نژاد» بود.

عباس محبوب در آثار بیشماری حضور داشته است که میتوان به حضور در فیلم های "تاکسیران"، "جمعه ۲ بعدازظهر"، "پیشی میشی"، "بابا سیبیلو"، "تپلی ومن" و سریالهای "چای نت"، "حکایت های کمال"، "زوج یا فرد"، "دنگ و فنگ روزگار"، "شش قهرمان و نصفی" و ... به عنوان بازیگر حضور داشته است.

عباس محبوب سابقه حضور در تله تئاتر "چاخان پاخان" را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگری (فیلم بلند، فیلم کوتاه، نمایش و ...) (68)

مشعل

1392

نیش

1391

چک

1390

میش

1388

چشمک

1387

بازیگری (سریال) (33)