مصاحبه خواندنی با مهدی کریمی معین بازیگر سینما

مهدی کریمی معین هنرمندی است که سالها در عرصه بازیگری وارد شده است. وی در چندین آثار سینمایی حضور داشته و با کارگردانان مطرحی از جمله مسعود اطیابی، اسماعیل فلاح پور سابقه همکاری داشته است.

🔹 خلاصه ای از بیوگرافی زندگی خصوصی و زندگی هنری خود بفرمایید؟

مهدی کریمی معین هستم اول تیر ۱۳۶۰ در محله پایین شهر کرمانشاه بنام شهیاد متولد شدم مادرم خانه دار و پدرم اوایل دست فروشی میکرد و بعد صاحب مغازه شد. یه خواهر بزرگتر از خودم و یه برادر کوچکتر از خودم دارم و خواهرم دوازده ساله ازدواج کرده و منو برادرم مجرد هستیم. ده سال پیش یه بار خواستم ازدواج کنم که به دلایلی نشد و هنوز مجرد موندم و اهداف بزرگتری دارم چه در زمینه بازیگریم چه زندگی خصوصیم…

🔹 از چه سالی بازیگری را شروع کردید و اولین کاری که در آن حضور داشتید چه اثری بوده است؟

22 سالم بود به تهران آمدم و در سیاوش فیلم تهران با مدیریت اسماعیل فلاح پور و استادانی همچون مریم کاظمی و رویا افشار دوره بازیگری رو گذرانده و با کمک پدرم یه واحد آپارتمان در فردیس کرج خریداری کرده و در اونجا اقامت داشتم و دوره را به اتمام رسوندم. بعد از دوره برای یک سکانس در فیلم “داستان پاییزی” به کارگردانی آقای فلاح پور انتخاب شدم و آن فیلم سال۱۳۸۳ در شبکه نمایش خانگی توزیع و پخش شد. بعد از آن 3 همکاری دیگر با آقای اسماعیل فلاح پور به نامهای “پاپوش”، “بومرنگ”، “لحضه صید” داشتم که افتخار داشتم که در مجموع در چهار اثر با ایشان همکاری داشته باشم.

🔹 در کارنامه هنری شما حضور بسیار پررنگی در همکاری با آقای مسعود اطیابی دیده میشود. این همکاری از کجا آغاز شده است؟

در سال 1395 با استاد عزیز مسعود اطیابی آشنا شدم که رابطه منو استاد تا الان پدر فرزندی ادامه داره و در تعدادی از فیلمای پر فروش ایشون بازی کردم. اولین فیلمم با استاد اطیابی فیلم “ماه گرفتگی” بوده و آخریشم فیلم “هتل” که الان روی پرده سینماهای کشور اکرانه و خداروشکر دومین فیلم پر فروش تاریخ سینما تا امروز شده که اکرانش تا نوروز ۱۴۰۳ در سینماها ادامه دارد.

🔹 در بین این آثاری که این چند ساله ایفا کردید کدام یک از آنها را بیشتر دوست داشتید؟

نقش خودم رو در فیلم “هتل” خیلی دوس دارم که آقای اطیابی بهم اجازه دادن اون نقشو بازی کنم. در فیلم “بخارست” هم سکانس حساسی بازی کردم که دوس داشتم. در “تگزاس۲”، “دینامیت” و سریال “جادوگر” هم اقای اطیابی به من لطف داشتن و در فیلمهاشون از من استفاده کردند.

🔹آیا نقشی هست که آرزو داشتید آن را بازی کنید اما تاکنون به شما پیشنهاد نشده باشد؟

بیشتر کارهای حرفه ایم خداروشکر کمدی بودن که خودم خیلی دوس دارم. اما نقش های جدی هم دوس دارم که انشالله در آینده بازی میکنم.